------ Start
------ Nasza wizja
------ Katalog Produktów
------ Oferta
------ Informacje
------ Promocje
------ Kontakt       
------ allegro
podwozia gąsienicowe
---. Podwozia gąsienicowe
---. Gąsienice gumowe
---. Łańcuchy suche i smarne
---. Rolki jezdne i podtrzymujące
---. Ogniwa łańcuchowe
---. Koła napinające
---. Koła napędowe, segmenty, wieńce
---. Śruby i nakrętki UNC i UNF
---. Napinacze
---. Lemiesze, ślizgi do łyżek koparkowych
---. Systemy zębowe: Zęby, adaptery, zabezpieczenia, nakładki
---. Sworznie i trzpienie
---. Uchwyty koparkowe
---. Łyżki koparkowe
---. Akcesoria wyburzeniowe: Młoty, Groty, Nożyce
---. Podwozia pływające
---. Płytki jezdne
---. Filtry paliwowe, olejowe, powietrza
 
------  
-----------------------------------------------------------------------------

 
GROTY

Rolki jezdne w podwoziach gąsienicowych

Mimo, że maszyny przeznaczone do robót budowlanych oraz ziemnych to potężne sprzęty, w istocie składają się z wielu bardzo drobnych i delikatnych elementów. Oczywiście nie ulega wątpliwości, że warunki, w których pracują tego rodzaju sprzęty nie należą do najłatwiejszych, toteż jest oczywistym, że zarówno całe maszyny, jak i wszystkie elementy, z których się składają, bądź co bądź, muszą cechować się wytrzymałością. Wiadomo jednak również, że w trakcie pracy tego rodzaju maszyn, niektóre ich części są mocniej eksploatowane niż inne, co z kolei przekłada się na ich stan i powoduje konieczność ich okresowej wymiany. Relatywnie często poszukiwanym elementem są rolki jezdne, które występują w wielu rodzajach maszyn budowlanych i stosunkowo częściej się zużywają.

Gdzie są wykorzystywane rolki jezdne?

Z rolkami jezdnymi mamy do czynienia właściwie we wszystkich urządzeniach, które posiadają podwozia gąsienicowe, a trzeba przyznać, że takimi podwoziami dysponuje spora ilość maszyn budowlanych. Ponieważ podwozia gąsienicowe są elementami dosyć mocno eksploatowanymi, naturalnym jest, że jezdne rolki również podlegają mocnej eksploatacji, co sprawia, że co jakiś czas wymagają wymiany. Oczywiście są sposoby na to, by przedłużyć żywotność rolek jezdnych, a co za tym idzie, rzadziej stawać przed koniecznością ich wymiany. Sekretem rzadszych wymian rolek jezdnych w wykorzystujących je w swojej konstrukcji maszynach jest wybieranie takich elementów, które są wykonane z wysokiej jakości materiałów gwarantujących najwyższą wytrzymałość.

Wybieraj sprawdzonych producentów rolek jezdnych

Mając dostęp do internetu możemy w krótkim czasie dowiedzieć się, jacy producenci są najwyżej oceniani. Poznamy również bez wychodzenia z domu szczegóły ich oferty, dowiemy się, z jakich materiałów wykonują rolki jezdne oraz jakich używają technologii do ich produkcji. To da nam pewny obraz tego, czego możemy oczekiwać po rolkach danego producenta, a obraz ten bez wątpienia dopełnią opinie innych osób, które zdecydowały się na złożenie zamówienia w danej firmie. Oczywiście należy pamiętać o tym, że nie każdy producent zajmuje się produkcją każdego rodzaju rolek jezdnych, jak również innych elementów zamiennych do maszyn budowlanych, dlatego też najlepiej od razu zorientować się, czy w danej firmie w ogóle mamy możliwość zamówienia takich rolek jezdnych, jakich potrzebujemy do posiadanego przez nas sprzętu budowlanego.

Rodzaje rolek jezdnych

W zasadzie rozróżniamy wa podstawowe rodzaje rolek jezdnych. Są nimi:

  • rolki jezdne,
  • rolki podtrzymujące.
Różnią się one funkcją i miejscem zamontowania w podwoziu gąsienicowym. Innym podziałem jest podział na rolki jednokrawędziowe oraz rolki dwukrawędziowe. Mimo tego, że można wyróżnić uniwersalne rodzaje tych elementów, to jednak niektóre maszyny wykorzystują stosunkowo nietypowe rolki jezdne, które muszą być wykonywane na zamówienie. Jeśli zatem nasza maszyna należy właśnie do takich, bezwzględnie powinniśmy zawczasu zorientować się, czy dany producent części wymiennych do maszyn budowlanych jest w stanie zaoferować nam pożądane przez nas części. Warto również zwrócić uwagę na to, czy producent daje gwarancję – i jak długą – na oferowane przez siebie produkty, a także na inne części w jego ofercie – być może będzie nam się opłacało zrobić większe zamówienie.

rolki jezdne

Zadbaj o dobry stan maszyn i części zamiennych

Odpowiednia konserwacja maszyn przeznaczonych do prac budowlanych oraz ziemnych jest absolutnie niezbędna, jeżeli zamierzamy korzystać z tych urządzeń przez długi czas. Bez odpowiedniej pielęgnacji oraz regularnego usuwania wszystkich drobnych uszkodzeń, które mogłyby spowodować w przyszłości poważniejszą awarię, możemy się spodziewać, że maszyna budowlana w końcu przestanie nam służyć zgodnie z naszymi oczekiwaniami, a zacznie nas rozczarowywać i zawodzić. Istotną cechą maszyn przeznaczonych do prac ziemno­budowlanych jest to, że są one bardzo solidne, jednak niektóre z ich części co jakiś czas trzeba wymieniać, gdyż zużywają się w wyniku zwykłej eksploatacji urządzenia. W przypadku urządzeń, które korzystają z podwozi gąsienicowych, szczególną uwagę należy zwrócić na rolki jezdne, ponieważ mogą one wymagać co pewien czas wymiany na nowe. Nie ulega wątpliwości, że warunki, w których wykorzystuje się maszyny na podwoziach gąsienicowych nie należą do najłatwiejszych i podwozia te są bardzo mocno eksploatowane. Wpływa to na stan rolek jezdnych, które są ich nieodłączną częścią, a przy tym stanowią relatywnie niewielkie elementy. Oczywiście istnieje wiele rodzajów rolek jezdnych, a to, jakie należy wybrać, jest uzależnione od tego, w jakiego rodzaju urządzeniu mają zostać zamontowane.

Rolki jezdne muszą być ściśle dopasowane do maszyny i gąsienicy

Trudno powiedzieć, że istnieją uniwersalne rolki jezdne, ponieważ w zależności od urządzenia, są one poddawane różnym obciążeniom, co ma bezpośredni wpływ na ich konstrukcję oraz materiał, z którego są wykonywane, jak i technologię produkcji. Oczywiście w zależności od tego, do jakiego urządzenia mają trafić, rolki są również różnych rozmiarów. Jest bowiem naturalne, że zupełnie inne rolki jezdne czy podtrzymujące będą potrzebne do minikoparek, a inne do spycharek, większych koparek czy ładowarek. Jeżeli planujemy zamówienie rolek jezdnych do posiadanych przez nas urządzeń, a nie jesteśmy do końca pewni, jakie będą odpowiednie, najlepiej będzie skontaktować się z producentem części do maszyn budowlanych i ustalić z nim, jakie rolki będą odpowiednie do posiadanych przez nas maszyn. Bez wątpienia producent części doradzi, jakie części zamienne będą najlepsze do naszej maszyny, a także od razu udzieli nam informacji, czy posiada je w swojej ofercie.

Jakość podzespołów zamiennych jest bardzo istotna

Kupując części do maszyn budowlanych warto zwrócić uwagę przede wszystkim na to, z jakich materiałów są one wykonywane, ponieważ wytrzymałość powinna być dla nas bardzo istotna, a jest ona gwarantowana bezpośrednio przez materiały użyte do produkcji części. Dodatkowo naszą uwagę powinno również zwrócić to, jaką gwarancję na dane elementy oferuje ich producent. Oczywiście możemy również kierować się względami finansowymi, ale bardzo często możemy wynegocjować atrakcyjne warunki cenowe, jeżeli tylko składamy jednorazowo większe zamówienie na różne części, bądź też jesteśmy stałymi klientami i zamówienia u jednego producenta składamy regularnie co pewien czas.

O nas:

Kontakt z nami:


 

Entrack istnieje na rynku części maszyn budowlanych od ponad 30 lat.

Posiadamy niezbędną wiedzę, wykwalifikowany personel, oraz doświadczenie aby sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów .

Dążymy przede wszystkim do tego, aby sprzedawane prze nas produkty były jak najlepszej jakości i służyły przez jak najdłuższy czas.

W 2008r powstała marka NORDIC TRACK PARTS czyli NTP® która obejmuje części do podwozi maszyn gąsienicowych: łańcuchy jezdne, gąsienice gumowe, koła napinające, koła napędowe, rolki jezdne, rolki podtrzymujące, napinacze. Powyższe części produkowane są w wybranych fabrykach, według naszych specyfikacji dostosowanych do trudnych skandynawskich warunków.


Zapraszamy do współpracy!

          

UWAGA! Nowy adres siedziby firmy!

ENTRACK

ul. Zbożowa 1, 
56-120 Brzeg Dolny, woj. dolnośląskie, Polska


Dział obsługa klienta: 


 

tel: 71 7400028    biuro@entrack.pl 

tel: 665-790-305  agnieszka@entrack.pl 

tel: 609-799-862   tomasz@entrack.pl
tel: 667-993-963  krzysztof@entrack.pl 

tel: 609-799-400   ryszard@entrack.pl  

Dział Logistyki i transportu: 


tel: 665-790-073  anna.k@entrack.pl 

tel: 71/740-00-28, fax:71/750-34-40

 

 

Dział Płatności: 


tel: 665-790-305  agnieszka@entrack.pl 

tel: 71/740-00-28, fax:71/750-34-40

KRS : 0000307741 z dnia 06.06.2008 Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego.

  Znaki towarowe (JCB, CAT, NEW HOLLAND, KOMATSU, VOLVO, itp) użyte w treści strony są własnością ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych. Firma ENTRACK-POL Sp. z O.O. nie rości sobie żadnych praw do znaków Firm i towarów użytych w treści strony, poza jej własnymi. CZĘŚCI DO KOPAREK ŁADOWAREK SPYCHAREK. JCB, CAT, VOLVO, KOMATSU CASE, DAEWOO, HYUNDAI, DOOSAN, LIEBHERR, NEW HOLLAND, JOHN DEREE, HITACHI, KOBELCO, TEREX, KUBOTA, ATLAS, WARYŃSKI, HYUNDAI, MITSUBISHI, LIUGONG, HANOMAG, STALOWA WOLA i wielu innych .

  Start ------   O nas ------ Oferta ------ Katalog produktów ------ Informacje ------ Promocje ------ Kontakt