--- O nas
--- Nasza wizja
---. Katalog Produktów
--- Oferta
--- Informacje
--- Promocje
--- Kontakt!                      
--- allegro
CZĘŚCI DO KOPAREK ŁADOWAREK RÓWNIAREK SPYCHAREK. CAT, JCB, KOMATSU
---. Podwozia gąsienicowe, maszyny o wadze do 7 ton
---. Podwozia gąsienicowe, maszyny o wadze od 7 do 60 ton
---. Gąsienice gumowe
---. Łańcuchy suche, suche olejowe i samosmarowne
---. Regeneracja łańcuchów
---. Rolki jezdne i podtrzymujące
---. Ogniwa łańcuchowe
---. Koła napinające
---. Koła napędowe, segmenty kół, wieńce
---. Śruby i nakrętki utwardzane UNC i UNF
---. Napinacze łańcuchów
---. Płaskowniki wzmacniające do łyżek koparkowych
---. Lemiesze jednostronne, wspawywane
---. Lemiesze dwustronne, przykręcane
---. Systemy zębowe: Zęby, adaptery, zabezpieczenia, nakładki
---. Sworznie i trzpienie do łańcuchów
---. Uchwyty koparkowe
---. Łyżki koparkowe, ładowarkowe, planujące, skarpowe
---. chocko bar
---. pługi odśnieżne
---. Szybkozłącza, uchwyty do młotów i pługów
---. Zamiatarki uliczne
---. GROTY
---. Akcesoria wyburzeniowe: Młoty, Nożyce
---. Akcesoria koparkowe: ramiona long reach i przedłużone
---. Podwozia pływające
---. Płytki jezdne utwardzane, stalowe, gumowe
---. Filtry paliwowe, olejowe, powietrza 
Katalog produktów ------  
-----------------------------------------------------------------------------

  PODWOZIA DO MASZYN GĄSIENICOWYCH


podwozia gąsienicowe
Części podwozia do KOPAREK, SPYCHACZY, minikoparek...

W naszej ofercie posiadamy także elementy jezdne podwozi do minikoparek takie jak: łańcuchy stalowe, gąsienice gumowe, koła napędowe, segmenty kół napędowych, wieńce, koła napinające, rolki jezdne i podtrzymujące, płytki jezdne, śruby i nakrętki, sworznie, ogniwa, napinacze itd.

 Wszelkie elementy podwozi w naszej ofercie to produkty sprawdzone i tylko renomowanych producentów o uznanej jakości i wytrzymałości.

  My natomiast ze swojej strony gwarantujemy niskie ceny, za co odpowiedzialne są nasze działy zarówno zakupów jak i sprzedaży.

  Dokładamy wszelkich starań abyście mogli kupić Państwo części zamienne do podwozi w jak najniższej cenie, nie ujmując na ich jakości.

koło napinające koło napędowe płytka gąsienicowa
  Pierwsza nasza porada w kwestii doboru maszyny a dokładnie jej łańcuchów a jeszcze dokładniej - płytek do terenu w jakim będzie pracowała. Kupując maszynę, należy uwzględnić szerokość płyt gąsienic. Ważne aby dobrać możliwie najwęższe płyty nadające się do docelowego terenu pracy maszyny.
Wbrew pozorom to bardzo ważna kwestia, która decyduje w znacznym stopniu o zużyciu łańcuchów.
Dobrze jest planować pracę maszyny dostosowując się w miarę możliwości do terenu, co znacząco obniży zużywanie się podwozia.
rolka jezdna podwozia pływające ogniwa do łańcuchów jezdnych
Aby znacząco zwiększyć żywotność całego łańcucha należy regularnie sprawdzać stan wszystkich elementów podwozia. Trzeba sprawdzić dokładnie stan: rolek podtrzymujących, koło napędowe i napinające, rolki jezdne, tuleje, sworznie i poszczególnych ogniwach łańcucha. Punktualna wymiana na czas chociażby jednej rolki podtrzymującej ma ogromny wływ na przedłużenie żywotności łańcucha.
 gąsienice gumowe do minikoparek/koparek sworznie do ogniw łańcuchów śruby i nakrętki łańcuchowe
   Następną prostą a zarazem istotną poradą jest ograniczenie jazdy do tyłu, która to powoduje bardzo znaczne obciążenia pomiędzy sworzniami i tulejami, a zębami kół napędowych, jak również pomiędzy ogniwami, a kołami napinającymi i rolkami podtrzymującymi, czego efektem jest rozciąganie łańcucha i zużywanie się zębów na kołach napędowych a także duże zużycie rolek jezdnych.
napinacze do podwozi gąsienicowych rolka podtrzymująca płytka jezdna do łańcuchów gąsienicowych stalowych
  W trakcie jazdy do tyłu ~75% miejsc kontaktu sworzni z tulejami łańcucha ma kontakt i pracuje pod dużym obciążeniem, począwszy od dolnych rolek poprzez koło napinające, rolki podtrzymujące oraz górę koła napędowego.   Tak duże obciążenia są powodem znacznie szybszego zużywania się wymienionych elementów.
 Jazda do przodu to tylko ~25% z wszystkich miejsc kontaktu sworzni z tuleją na które działają duże siły obciążenia.
płytki gąsienicowe łańcuchy olejowe do spycharek łańcuchy suche i suche smarowane towotem
W celu zwiększenia żywotności łańcuchów należy przestrzegać podstawowej zasady, którą jest ograniczenie bezproduktywnej a także szybkiej jazdy. Działania te powodują nadmierne zużywanie się poszczególnych elementów podwozia.
  Skręty maszyną również mają wpływ na zużycie podwozia. Jeśłi nagminnie skręcamy w jedną stronę nadmierne zużyją się poszczególne elemnety podwozia po po tej stronie.
łańcuchy olejowe do spycharek gąsienice gumowe do minikoparek/koparek łańcuchy olejowe do spycharek
W ekstremalnych przypadkach praca na wierzchołu szczytu powoduje styk z gruntem tylko wewnętrznych części płyt z, a praca w wąskiej niecce powoduje styk z podłożem tylko zewnętrznych części płyt. Będzie to powodowało odpowiednio nadmierne zużywanie się wewnętrznych lub zewnętrznych poszczególnych elementów łańcucha.

łańcuchy olejowe do spycharek rolka podtrzymująca płytka jezdna do łańcuchów gąsienicowych stalowych

   W przypadku podwozi i żywotności łańcuchów jezdnych jak i innych podzespołów podwozia, bardzo istotne jest właściwe napięcie łańcuchów gąsienic.

    W przypadku zbyt mocnego napięcia łańcuchów gąsienic ich zużycie może się zwiększyć do 50% więcej niż przy prawidłowym napięciu. Dlatego sprawdzajcie proszę dokumentację DTR maszyny i jej prawidłowe napięcie łańcuchów.

    Zbyt luźne łańcuchy spowodują np uszkodzenie napinaczy, poprzez ich nadmiarowe wysunięcie ponad punkt graniczny w celu napięcia łańcucha, co spowoduje rozszczelnienie napinaczy i ich destrukcję.

 W dokumentacji DTR właściwe napięcie łańcucha określone jest poprzez zmierzenie odległości łańcucha gąsienicy od kołnierza środkowej rolki jezdnej w koparce. Jednak jeśli łańcuch jest zbyt rozciągnięty ze względu na jego wyeksploatowanie, należy bezzwłocznie wymienić go na nowy!

koło napędowe łańcuchy olejowe do spycharek gąsienice gumowe do minikoparek/koparek

  Jeśli chcecie poznać Państwo jeszcze jedną poradę w kwestii wydłużenia żywotności Państwa sprzętu to proszę skorzystać z następującej:

Regularne czyszczenie poszczególnych elementów podwozia  maszyny również ma wpływ na zwiększenie liczby godzin pracy podzespołów podwozia.

Żywotność elementów podwozia będzie dłuższa jeżeli przestrzeń pomiędzy poszczególnymi elementami, a w szczególności pomiędzy kołem napędowym, a tulejami łańcucha będzie czysta.


  

  Wszelkie podane porady mają Państwu pomóc w użytkowaniu maszyn i wydłużeniu żywotności ich podzespołów.

  Proszę jednak pamiętać iż, nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za ewentualne szkody jakie moglibyście Państwo ponieść stosując wymienione porady.  W razie jakichkolwiek pytań w kwestii podwozi gąsienicowych lub otrzymania dodatkowych informacji prosimy o kontakt.


Zapraszamy do współpracy. 

O nas:

Kontakt z nami:


 

Entrack istnieje na rynku części maszyn budowlanych od ponad 30 lat.

Posiadamy niezbędną wiedzę, wykwalifikowany personel, oraz doświadczenie aby sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów .

Dążymy przede wszystkim do tego, aby sprzedawane prze nas produkty były jak najlepszej jakości i służyły przez jak najdłuższy czas.

W 2008r powstała marka NORDIC TRACK PARTS czyli NTP® która obejmuje części do podwozi maszyn gąsienicowych: łańcuchy jezdne, gąsienice gumowe, koła napinające, koła napędowe, rolki jezdne, rolki podtrzymujące, napinacze. Powyższe części produkowane są w wybranych fabrykach, według naszych specyfikacji dostosowanych do trudnych skandynawskich warunków.


Zapraszamy do współpracy!

          

UWAGA! Nowy adres siedziby firmy!

ENTRACK

ul. Zbożowa 1, 
56-120 Brzeg Dolny, woj. dolnośląskie, Polska


Dział obsługa klienta: 


 

tel: 71 7400028    biuro@entrack.pl 

tel: 665-790-305  agnieszka@entrack.pl 

tel: 609-799-862   tomasz@entrack.pl
tel: 667-993-963  krzysztof@entrack.pl 

tel: 609-799-400   ryszard@entrack.pl  

Dział Logistyki i transportu: 


tel: 665-790-073  anna.k@entrack.pl 

tel: 71/740-00-28, fax:71/750-34-40

 

 

Dział Płatności: 


tel: 665-790-305  agnieszka@entrack.pl 

tel: 71/740-00-28, fax:71/750-34-40

Znaki towarowe (VOLVO, JCB, CAT, NEW HOLLAND, TEREX, HITACHI, DOOSAN, KOMATSU, LIEBHERR,CASE itd) użyte w treści strony są własnością ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych. Firma Entrack-Pol nie rości sobie żadnych praw do znaków Firm i towarów użytych w treści strony, poza jej własnymi.

CZĘŚCI DO KOPAREK ŁADOWAREK SPYCHAREK. JCB, CAT, VOLVO, KOMATSU CASE, DAEWOO, HYUNDAI, DOOSAN, LIEBHERR, NEW HOLLAND, JOHN DEREE, HITACHI, KOBELCO, TEREX, KUBOTA, ATLAS, WARYŃSKI, HYUNDAI, MITSUBISHI, LIUGONG, HANOMAG, STALOWA WOLA, ZEPPELIN i wielu innych .

Główna ---
O nas --- Katalog produktów --- Oferta --- Informacje --- Promocje --- Kontakt!