------ Start
------ Nasza wizja
------ Katalog Produktów
------ Oferta
------ Informacje
------ Promocje
------ Kontakt       
------ allegro
podwozia gąsienicowe
---. Podwozia gąsienicowe
---. Gąsienice gumowe
---. Łańcuchy suche i smarne
---. Rolki jezdne i podtrzymujące
---. Ogniwa łańcuchowe
---. Koła napinające
---. Koła napędowe, segmenty, wieńce
---. Śruby i nakrętki UNC i UNF
---. Napinacze
---. Lemiesze, ślizgi do łyżek koparkowych
---. Systemy zębowe: Zęby, adaptery, zabezpieczenia, nakładki
---. Sworznie i trzpienie
---. Uchwyty koparkowe
---. Łyżki koparkowe
---. Akcesoria wyburzeniowe: Młoty, Groty, Nożyce
---. Podwozia pływające
---. Płytki jezdne
---. Filtry paliwowe, olejowe, powietrza
 
 
------  
-----------------------------------------------------------------------------

 
lemiesz

Lemiesz

Wiele maszyn budowlanych, ale nie tylko, bo także i pługi, korzysta z tych samych albo bardzo podobnych części zamiennych, ponieważ zdecydowana większość tych urządzeń opiera się na dosyć podobnym mechanizmie. Jedyną różnicą, dosyć zresztą oczywistą, jest już konkretna specyfikacja techniczna, obejmująca przede wszystkim wymiary oraz materiał, z którego jest wykonany dany element. I tak na przykład lemiesz znajdziemy zarówno w pługu śnieżnym, jak również w koparkach, jednak na tym nie kończy się jego zastosowanie. Głównie używa się lemieszy wykonanych z gumy lub ze stali, przy czym nasza firma oferuje swoim klientom właśnie to drugie rozwiązanie, czyli lemiesz stalowy. Wykonany ze stali trudnościeralnej doskonale sprawdza się przede wszystkim w szeregu maszyn budowlanych, które zwykły pracować w trudnych warunkach.

Wysoka jakość lemieszy to większa niezawodność

Maszyny do prac budowlanych oraz ziemnych to potężne urządzenia, które muszą być wykonane z wysokiej jakości materiałów oraz przy użyciu najnowszych technologii, a także w przemyślany sposób, żeby jak najlepiej i jak najdłużej spełniały swoją rolę. Nikt nie ma wątpliwości co do tego, że warunki, w których pracują maszyny takie jak koparki, spycharki, ładowarki czy pługi nie należą do najłatwiejszych i już to sprawia, że ich konstrukcja musi być wytrzymała, natomiast dodatkowo należy wziąć pod uwagę, że urządzenia te są eksploatowane dosyć mocno, przede wszystkim w miesiącach letnich, kiedy jest więcej pracy i bardziej jej sprzyjające warunki. Niestety, niektóre części maszyn co jakiś czas wymagają wymiany, dzięki której same maszyny mogą pracować wydajniej oraz są ochraniane przed poważniejszą usterką.

Lemiesz jako część eksploatacyjna maszyn budowlanych

Częścią, która może kwalifikować się do wymiany może być zarówno lemiesz, jak i rolki jezdne, ale wiadomo, że bardziej możemy spodziewać się wymiany tych części, które w czasie standardowej pracy maszyny podlegają większym obciążeniom. Jeżeli już staniemy przed koniecznością wymiany jakiejkolwiek części w naszej maszynie budowlanej, niezależnie od tego, czy będzie to minikoparka czy potężne urządzenie, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka rzeczy zanim dokonamy ostatecznego wyboru. Przede wszystkim oczywiście zarówno lemiesz, jak i inne części wymienne w tego rodzaju maszynach powinny być wykonane z jak najwyższej jakości materiału, który cechuje się wysoką wytrzymałością i odpornością na odkształcenia oraz ścieranie. Dlatego też powinniśmy wybierać elementy stalowe, bacząc oczywiście, by była to wysokiej jakości hartowana stal. Warto oczywiście również zwrócić uwagę na to, od jakiego producenta pozyskujemy elementy zamienne – wiele jest producentów takich części, niemniej jednak wystarczy poświęcić odrobinę czasu na przejrzenie opinii w internecie, by zorientować się, u których producentów warto zaopatrywać się w części takie jak lemiesz czy podwozia gąsienicowe, a których ofertą lepiej się nie interesować. Oczywiście bezwzględnie powinniśmy także zorientować się w tym, czy dany producent może nam zaproponować części pasujące do posiadanej przez nas maszyny. Każde urządzenie ma bowiem inne parametry, zatem potrzebuje też części o adekwatnych wymiarach i kształcie. Mimo, że w wielu przypadkach części zamienne, jak chociażby lemiesze, są w różnych maszynach dosyć do siebie podobne, to jednak zdarzają się maszyny wymagające części dość nietypowych, które są robione na zamówienie, natomiast nie każdy producent części zamiennych podejmie się takiego nietypowego zlecenia. Niemniej jednak nawet jeśli posiadamy dosyć popularną maszynę, do której musimy kupić lemiesz czy jakąkolwiek inną część, i tak musimy się zorientować, czy interesujący nas producent jest w stanie nam ten element dostarczyć. Jeśli tak, a producent jest polecany, to zdecydowanie warto dokonać właśnie u niego zamówienia.

Dlaczego oferujemy dobre lemiesze?

Dzięki wykonaniu ze stali, nasze lemiesze przez bardzo długi czas działają nienagannie, a zużycie jest na nich widoczne również po długim czasie – dzięki temu takie lemiesze rzadziej wymagają wymiany na nowe. Lemiesze stalowe znajdują zastosowanie w pługach w okresie letnim, kiedy wykonywane są prace budowlane – wówczas pług może zostać wykorzystany na przykład do przygotowania gruntu pod układanie kostki brukowej, niwelację gruntu i tego typu prace. Widać więc, że lemiesze są ważną częścią większości maszyn budowlanych, dlatego też przygotowując się do ich zakupu, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na jakość wykonania oraz użytych materiałów. Przede wszystkim wykorzystujemy lemiesze ze stali trudnościeralnej 500HB, a do zadań bardziej wymagających proponujemy lemiesze o zwiększonej grubości. Najlepsza gatunkowo stal pochodząca z uznanych i sprawdzonych hut jest gwarancją pozyskania dobrej jakości lemiesza, który znajduje się w stałej ofercie firmy Entrack-Pol.

O nas:

Kontakt z nami:


 

Entrack istnieje na rynku części maszyn budowlanych od ponad 30 lat.

Posiadamy niezbędną wiedzę, wykwalifikowany personel, oraz doświadczenie aby sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów .

Dążymy przede wszystkim do tego, aby sprzedawane prze nas produkty były jak najlepszej jakości i służyły przez jak najdłuższy czas.

W 2008r powstała marka NORDIC TRACK PARTS czyli NTP® która obejmuje części do podwozi maszyn gąsienicowych: łańcuchy jezdne, gąsienice gumowe, koła napinające, koła napędowe, rolki jezdne, rolki podtrzymujące, napinacze. Powyższe części produkowane są w wybranych fabrykach, według naszych specyfikacji dostosowanych do trudnych skandynawskich warunków.


Zapraszamy do współpracy!

          

UWAGA! Nowy adres siedziby firmy!

ENTRACK

ul. Zbożowa 1, 
56-120 Brzeg Dolny, woj. dolnośląskie, Polska


Dział obsługa klienta: 


 

tel: 71 7400028    biuro@entrack.pl 

tel: 665-790-305  agnieszka@entrack.pl 

tel: 609-799-862   tomasz@entrack.pl
tel: 667-993-963  krzysztof@entrack.pl 

tel: 609-799-400   ryszard@entrack.pl  

Dział Logistyki i transportu: 


tel: 665-790-073  anna.k@entrack.pl 

tel: 71/740-00-28, fax:71/750-34-40

 

 

Dział Płatności: 


tel: 665-790-305  agnieszka@entrack.pl 

tel: 71/740-00-28, fax:71/750-34-40

KRS : 0000307741 z dnia 06.06.2008 Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego.

  Znaki towarowe (JCB, CAT, NEW HOLLAND, KOMATSU, VOLVO, itp) użyte w treści strony są własnością ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych. Firma ENTRACK-POL Sp. z O.O. nie rości sobie żadnych praw do znaków Firm i towarów użytych w treści strony, poza jej własnymi. CZĘŚCI DO KOPAREK ŁADOWAREK SPYCHAREK. JCB, CAT, VOLVO, KOMATSU CASE, DAEWOO, HYUNDAI, DOOSAN, LIEBHERR, NEW HOLLAND, JOHN DEREE, HITACHI, KOBELCO, TEREX, KUBOTA, ATLAS, WARYŃSKI, HYUNDAI, MITSUBISHI, LIUGONG, HANOMAG, STALOWA WOLA i wielu innych .

  Start ------   O nas ------ Oferta ------ Katalog produktów ------ Informacje ------ Promocje ------ Kontakt